02/06

Євген ГЛІБОВИЦЬКИЙ:
"Майбутнім депутатам треба бути без рожевих окулярів, їх чекає велика праця та боротьба"

Євген Глібовицький, експерт з довготермінових стратегій, викладач програми "Політичні студії" розповів, що чекає нових людей у політиці та як налаштуватися на зміни в державі. 

Оскільки, у суспільстві є запит на нових політиків. Розкажіть, які виклики чекають нових людей, зокрема слухачів програми "Політичні студії"  та громадських лідерів,  які  потраплять в органи влади?
Якщо вони прийдуть із прагненням змін, яких хоче суспільство, -  їх чекає багато несприйняття. Вони повинні бути готові виконувати роботу депутата в умовах: обструкції, несприйняття, блокування.
Стара система буде демонструвати, що вона їх не хоче. Сприймає – цю "нову кров", як непорозуміння. Тому важливо, щоб з одного боку, ці люди мали дуже сильний ціннісний базис і чітко сформульовану місію.
З іншого боку  потрібно бути без рожевих окулярів, їм треба розуміти, що їх чекає дуже важка праця та боротьба, і мало хто буде говорити дякую по дорозі.
Тому, ця програма (ред. Політичні студії) повинна розширити їхній горизонт, дати  чесне розуміння того, з чим доведеться мати справу. Для того, щоб кожен з майбутніх  депутатів чи держслужбовців міг чіткіше, конкретніше, виразніше сформулювати свою місію, щоб пізніше, якісь подразники не могли збити їх зі шляху.

Якщо нові політики ітимуть по одиниці, їх чекає безліч проблем. Можливо, краще залишатися в громадському секторі, там працювати і пізніше великим, спрацьованим організмом замінити державні органи?
Я боюся, що якщо обмежитися тільки громадським сектором, ми не побачимо змін. Тому треба бути і там, і там. Замість або-або, має бути і-і.

Які у Вас враження від програми "Політичні студії" та учасників?
Слухачі програми перед собою мають дуже складне завдання, яке важко реалізувати.  Я побачив людей, які ставили купу слушних питань. Я радий, що вони їх задають, - значить їм не все одно. Маю надію, їм вистачить і міцності характеру, твердості знань, внутрішньої пасіонарності для того, щоб принести Україні ті зміни, за які багато українців боролися.

Чи можуть впливати громадські діячі на теперішню владу: уряд, парламент, Верховної ради, місцеві ради?
Є шалений кадровий голод.  У владу потрапляли гірші, а не кращі – працював негативний відбір. Ми через програму (ред. Політичні студії) пробуємо змінити це.
Ця програма – не є магічною пігулкою, але є кроком у дуже правильному напрямку, якого бракувало. Не думаю, що будь-хто зможе стати добрим депутатом, потрібно багато складових для цього.
Учасники програми повинні сумлінно ставитися до навчання. Повинні мати добре сформульовану місію. Вміти проявляти лідерство, працювати з іншими людьми, об’єднуватися в команди і досягати спільного результату.
Досить, щоб одного з цих компонентів не було, і успіху не буде , але я думаю, що є багато передумов для якісного результату.

Джерело: http://management.lviv.ua/

Довідка:
 "Політичні Студії": спільна навчальна програма Інституту лідерства та управління Українського Католицького Університету та громадської організації "Українська Галицька Асамблея". Програма має на меті підготувати нову генерацію місцевих політиків, які по-новому осмислять роль місцевого самоврядування, взаємодію з локальними спільнотами та знатимуть, як з ними співпрацювати і представляти їхні інтереси у владі. Учасниками програми є 30 осіб з різних куточків України.