18/10

За сприяння УГА науковці розпочинають дослідження замків Тернопільщини

У рамках проекту “Локальна історія” стартує програма з вивчення оборонних споруд пізньосередньовічної та модерної доби, які розташовані у межах сучасної Тернопільської області. 

Очолюватиме ці дослідження Володимир Пшик, знаний фахівець у царині кастеології, автор книги "Укріплені міста, замки, оборонні двори та інкастепьовані сакральні споруди Львівщини XIII-XVIII ст." (Львів, 2008), який з 2005 року є головою Товариства прихильників фортець та палаців. Передусім, дослідження матимуть польовий характер і охоплять ті населені пункти, де згідно писемних джерел функціонували оборонні споруди різного часу. 

“Плануємо розпочати польову роботу з вивчення замків Бережанщини, позаяк більшість сіл цього району ми вже опрацювали, записуючи інтерв’ю зі старожилами та рятуючи давні світлини. В цьому випадку матимемо добрий приклад комплексних історико-краєзнавчих досліджень, який пізніше пошириться і на всю Тернопільщину” - каже Віталій Ляска, науковий керівник проекту “Локальна історія”. 

За словами Віталія процес вивчення замків Тернопільщини буде висвітлюватися на сайті та фейсбук-сторінці “Локальної історії”, зокрема у форматі інтерактивної мапи, яка після кожного експедиційного виїзду буде поповнюватися новими світлинами та історичними довідками. Тож стежте за нашими новинами!