27/05

У Розвадові відбулася презентація виставки “Локальної історії”

25 травня у  приміщенні Розвадівської загальноосвітньої школи відбулася презентація виставки проекту “Локальна історія”, присвячена минулому сіл новоствореної об’єднаної територіальної громади. Заступник Голови Ради ГО “Українська Галицька Асамблея” Тарас Чолій, за сприяння якої реалізовується проект, розповів присутнім про суть і мету усноісторичних досліджень та їх теперішнє не лише наукове, але й  суспільне значення. 
Далі науковий керівник “Локальної історії”  Віталій Ляска окреслив основні віхи історичного розвитку Розвадова, Пісочної, Верина, Крупського та Надітич від найдавніших часів до середини 1950- років. Зокрема, було акцентовано на подіях, які мали загальногалицький масштаб: постій у місцевих селах Коша і Вишколу Легіону Українських січових стрільців, справа “Біласа й Данилишина”, масове антипольське повстання у вересні 1939 р. та ін. Прикметно й те, у скельному комплексі Прийма І (на схід від Розвадова) влітку 2004 року археологам вдалося віднайти рештки кісток неандертальця, унікальні для території західноукраїнських земель. 
Висловлюємо подяку, усім хто допомагав творити цю виставку, й маємо надію, що співпраця з місцевою громадою отримає продовження. Відтак уже влітку розвадівчани зможуть переглянути документальні фільми у рамках просвітницького проекту УГА “КіноКлюб”.