30/08

В неділю, 3 вересня, відбудеться відкриття військового меморіалу “Незнаному воякови”

У неділю, 3 вересня, на цвинтарі в селі Прибин Перемишлянського району Львівської області відбудеться урочисте освячення та відкриття військового меморіалу “Незаному воякови”. Початок о 14.00.

Ідея створення меморіалу та її втілення цілком належить учасникам ініціативи “Незнаному воякови”, яка діє в межах ГО “Українська Галицька Асамблея”. Їхніми зусиллями тут встановлено 11 кам’яних хрестів на місці, де поховані бійці Української Повстанської Армії, які загинули у другій половині 40-х років ХХ століття.

У заході візьмуть участь ініціатори встановлення пам’ятного комплексу, меценати, волонтери, представники громадських організацій, місцевої влади та духовенства. Також організатори запрошують долучатися всіх небайдужих мешканців Прибина, довколишніх сіл і цілого району.

У програмі заходу - молебен та освячення меморіалу.

Ідея з’явилася від того, що подорожуючи галицькими містами і селами, я часто бачу на сільських цвинтарях недоглянуті цивільні і військові поховання. Мені не байдуже, що могили вояків УПА перебувають у жалюгідному стані. Якщо на початках незалежності люди ще дбали про хрести, проводили там різні заходи, то сьогодні це покоління вже відійшло. А ті, хто сьогодні живуть у селах, не мають часу, сил, а найгірше, що місцева влада не звертає уваги, що ці поховання такі закинуті ті зарослі кропивою. Ми хочемо привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Військові поховання мають бути належно облаштовані і доглянуті.  Ми будемо продовжувати цю ініціативу. І якщо знайдуться небайдужі люди в інших громадах і селах, то ми охоче з ними зустрінемося і спробуємо разом організувати подібні проекти“, - каже Тарас Чолій, співзасновник ініціативи “Незнаному воякови”, ініціатор встановлення військового меморіалу.

Долучайтеся  і ви до гідного вшанування пам'яті борців за волю України. Проект існує лише завдяки вашій підтримці.

Оператор ініціативи: ГО «Західно-Український Центр Історичних Досліджень»

Для пожертв в гривнях ЄДРПОУ 36873785 р/р 2600901962186

МФО 325365 ПАТ Кредобанк

Для пожертв в Євро Intermediary: KBC BANK NV, Brussels, Belgium

SWIFT: KREDBEBB

Beneficiary`s bank JSC "KREDOBANK" Lviv, Ukraine SWIFT: WUCBUA2X

Beneficiary: Acc 2600901962186 name HO ZUCID

Призначення платежу: «Добровільна пожертва на статутну діяльність організації»