04/09

В Прибині відкрили військовий меморіал полеглим воякам УПА

Кілька місяців підготовки, фізичної праці, проектування, копання, цементування, шліфування, прибирання... І в селі Прибин на Перемишлянщині постав меморіал воякам Української Повстанської Армії, які поховані на місцевому кладовищі. Це перший проект, який зреалізували учасники ініціативи "Незнаному Воякові", яку впроваджує Українська Галицька Асамблея.

Мабуть, 3 вересня 2017 року громада села Прибин пам'ятатиме довго. Стільки люду та поважних гостей тут давно ніхто не бачив. У освяченні та відкритті меморіалу взяли участь ініціатори встановлення пам’ятного комплексу, меценати, волонтери, представники громадських організацій, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, представники районної влади та духовенства. Долучилися також і мешканці Прибина, довколишніх сіл і цілого району. Почесну варту під час урочистого посвячення меморіалу забезпечили представники добровольчого батальйону ОУН та військові реконструктори у формі вояків УПА, які під керівництвом Володимира Гаврона прибули з Жидачева.

“Ніхто не вірив, що горстка відчайдухів будуть понад 10 років воювати з найбільшим тоталітарним режимом світу. Але вони це зробили. І віддали життя. Так само, як сьогодні багато українських юнаків і дівчат віддають своє життя за українську державу на сході України”, - наголосив під час відкриття церемонії освячення меморіалу Тарас Чолій, ініціатор створення проекту "Незнаному Воякови". Також він розповів про зусилля, завдяки яким вдалося встановити 11 кам’яних хрестів на місці, де поховані бійці Української Повстанської Армії, які загинули у цих краях у другій половині 40-х років ХХ століття.

Звернувся до присутніх і Олександр Горгут, краєзнавець і виходець з села Прибин. Він розповів про те, хто похований у цих могилах. Зокрема, тут спочивають два провідники УПА: крайовий референт ОУН Юліан Гулян (псевдо “Токар”) і обласний провідник ОУН Ярослав Скасків (псевдо “Моряк”).

“Від того, як виглядали ці повстанські могили ще півроку тому, скажу чесно: хотілося плакати. Бо воїни, які віддали свої життя за Україну, часто є, на жаль, не вшановані абсолютно. Я дуже тішуся, що ситуація покращується”, - сказав у своїй промові Олександр Горгут.

Цього дня на Прибинському цвинтарі відбулися панахида і освячення меморіалу. Коли громада співала героям "Вічная пам'ять", пролунала почесна сальва на їх честь. До громади промовляли представники духовенства, влади та голова Братства ОУП-УПА  в Перемишлянському районі. Завершилось відкриття меморіалу врученням подяк людям, які долучились до його спорудження, зокрема: меценату Ігорю Сайку, автору меморіалу і волонтеру ініціативи Івану Щурку, волонтеру Богдану Яремку, краєзнавцям Василю Яртиху і Олександру Горгуту, меценату Ярославу Глинському та іншим.

Після поминальних заходів та промов відбувся урочистий концерт, який підготували діти та жителі села, а також хор і оркестр з Перемишлян, які виконали в'язку повстанських пісень.

--------------------------------------------------------------------------------------

Долучайтеся  і ви до гідного вшанування пам'яті борців за волю України. Проект існує лише завдяки вашій підтримці.

Оператор ініціативи: ГО «Західно-Український Центр Історичних Досліджень»

Для пожертв в гривнях ЄДРПОУ 36873785 р/р 2600901962186

МФО 325365 ПАТ Кредобанк

Для пожертв в Євро Intermediary: KBC BANK NV, Brussels, Belgium

SWIFT: KREDBEBB

Beneficiary`s bank JSC "KREDOBANK" Lviv, Ukraine SWIFT: WUCBUA2X

Beneficiary: Acc 2600901962186 name HO ZUCID

Призначення платежу: «Добровільна пожертва на статутну діяльність організації»