07/11

Науковий керівник “Локальної Історії” взяв участь у ІІ Форумі відповідальних людей.

Впродовж 3-5 листопада 2017 року у Центрі митрополита Андрея Шептицького відбувався ІІ Всеукраїнський Форум відповідальних людей, проведений цього разу під гаслом «Інновації - новий спосіб подолання викликів». Однією з складових цього форуму була панельна дискусія у «Інновації в малих громадах – села та містечка», одним з спікерів якої став Віталій Ляска, кандидат історичних наук, науковий керівник проекту «Локальна історія».

Віталій коротко розповів про суть проекту та його здобутки, а також виклав свої рефлексії стосовно сьогочасного стану західноукраїнських сіл: це і відсутність міцної громади, і втрата цінності до землі, і врешті - зневіра мешканців малих громад у власних силах, породжена ще з часів Радянського союзу тривкою традицією державного патерналізму. Одним з рецептів виходу із цієї кризи, на думку Віталія Ляски, є просвітництво і знання власної історії чи радше позитивного досвіду з минулого. Відтак, Віталій розповів про національно-культурне та господарське життя галицького села у 1920-1930-х роках, коли, попри тісні лещата польської окупаційної влади, українці змогли самоорганізуватися і витворити справжнє громадянське суспільство. Повне відео виступу Віталія Ляски можна переглянути на YouTube-каналі «Локальної історії».

Окрім того, у цій панельній дискусії взяли участь Зеновій Свереда,  доктор соціальної економіки, викладач Папського Григоріанського університету; Бернар Віллем, засновник козиної ферми «Fromages d'Elise» у с. Дмитровичі на Мостищині та Оксана Дащаківська, керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження».