10/11

Розпочато експедицію з метою пошуку та інвентаризації українських поховань у Чехії.

Команди проектів Локальна історія та Незнаному воякови за підтримки Українська Галицька Асамблея розпочали експедицію з метою пошуку та інвентаризації українських поховань у Чехії. 
На місцевих цвинтарях поховано чимало військовиків, політичних, культурних та освітніх діячів України минулого століття, однак більшість українських пам’ятників та надгробків на чеських кладовищах є під загрозою знищення й потребують опіки. Одна з чільних проблем є відсутність належної інвентиразації та повновартісного каталогу поховань. 
Окрім того, згідно чеського законодавства за могили необхідно постійно платити ренту (близько 300 доларів на 10 років), після несплати яких поховання ексгумовуються. На першому етапі наші дослідники поставили перед собою кілька завдань: пошук поховань, з’ясування стану їх збереженості; ідентифікація могил та творення повновартісних біограм; фотофіксація та gps-прив’язка окремих могил; з’ясування граничного терміну оплати ренти по похованнях. 
Пошуківці планують працювати у кількох чеських локаціях, зокрема на Ольшанському кладовищі у Празі, Подєбрадах, Ліберці та Яблонному в Под'єштеді.