05/01

2018 рік для проекту "Незнаному воякови" розпочався з поїздок до Вузлового

Цього тижня команда нашого проекту відвідала Вузлове (стара назва – Холоїв), що на Радехівщині. Тут на старій дільниці цвинтаря є спільна могила, у якій поховані стрільці Четвертої Золочівської бригади Української Галицької армії Гнат Вавришин (Вакришин ?) та Дмитро Яворівський, родом зі Зборівщини. У цій же могилі наприкінці липня 1928 року знайшов свій спочинок Микола Білозор, організатор осередку “Соколу” у Холоєві, якого жорстоко вбили польські “сштельци”.
Як виглядає, що злочинці так і не були покарані, а повідомлення про цей випадок у часописі “Діло” польська “демократична” влада піддала цензурі. На початку 1930-х рр. на місці цих поховань було насипано могилу і встановлено хрест. Прикметно, що хрест намагалися знищити, зокрема на камені збереглось щонайменше три сліди від куль.
Спільно з представником кафедри кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», архітектором-реставратором п. Олегом Рибчинським ми провели попереднє обстеження цього унікального хреста. Він має як історичну так і мистецьку цінність, потребує грунтовного дослідження, зміцнення, очистки та фахового відновлення втрачених фрагментів. 
Цей хрест є гарним прикладом традиції українських військових поховань, містить в собі символіку притаманну для Української Галицької армії, є взірцем доброї каменярської роботи. Тому для реставраційних робіт маємо намір залучати відповідних фахівців.
Шукаємо контакту з місцевими активістами, представниками влади та духовенства для полагодження організаційних питань та пошуку необхідних ресурсів.
Щиро запрошуємо до співпраці! Разом ми зробимо більше! Для тих, хто бажає фінансово долучитись до реставрації хреста у Вузловому, нагадуємо наші реквізити:
ГО"Західно-Український Центр Історичних Досліджень"
Для пожертв в гривнях ЄДРПОУ 36873785 р/р 2600901962186
Для пожертв в Євро Intermediary: KBC BANK NV, Brussels, Belgium
SWIFT: KREDBEBB
Beneficiary`s bank JSC "KREDOBANK" Lviv, Ukraine SWIFT: WUCBUA2X
Beneficiary: Acc 2600901962186 name HO ZUCID
Призначення платежу: "Благодійна пожертва на статутну діяльність організації"
Іван Щурко - 0964447353
Тарас Чолій – 0673416393