30/08

Виставка проекту «Локальна історія» в Радехові

26 серпня у м. Радехові у рамках І-го відкритого обласного фестивалю духовної та патріотичної пісні «Бог і Україна, Церква і Просвіта» відбулося відкриття виставки проекту «Локальна історія». Виставку «Історія «Просвіти» на Радехівщині. 150 років» (автор тексту Ігор Гілевич) присвятили 150-річчю створення товариства «Просвіта» та 100-річчю місцевого дерев’яного храму св. Миколая.

Представлені тут матеріали поділяються на три блоки: загальний нарис діяльності «Просвіти» на теренах Радехівщини з кінця ХІХ – до 30-х рр. ХХ ст., історичні довідки про 53 читальні та історія дерев’яної церкви св. Миколая. Значна частина зібраних матеріалів також опублікована на сторінках районної газети «Народна справа» та у формі календаря «Просвіта на Радехівщині» (38 стор.). Виставку відвідали кількасот учасників та гостей фестивалю та дня міста Радехова. Її координаторів Ігоря Гілевича та Андрія Рурку нагороджено грамотами Львівського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Усі стенди на постійній основі найближчим часом будуть встановлені в приміщенні Радехівської районної школи мистецтв ім. митрополита Андрея Шептицького, директор якої п. Юрій Сухар з 2004 р. очолює Радехівське районне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка і саме тут проводяться збори та готуються основні заходи членів радехівського районного осередку товариства. Тож як мешканці Радехівщини, так і гості міста, зможуть знайомитися з історією діяльності «Просвіти» на Радехівщині.

Відзначимо, що Радехівщина стала одним з перших районів Львівщини, де завдяки плідній співпраці з Радехівським районним краєзнавчим товариством ім. Якова Миколаєвича впродовж 2014–2017 рр. вдалося обстежити всі населені пункти району у рамках реалізації нашого проекту.