09/08

"Локальна історія" на фестивалі середньовічної культури в Тустані

Уже декілька років поспіль у Карпатах, в селі Урич, біля підніжжя стародавньої Тустані, наскельної фортеці та митниці ІХ-ХVІ століть, організовують один із найпотужніших фестивалів середньовічної культури «Ту Стань!».


Звісно, що колектив журналу "Локальна історія" не міг оминути увагою таку цікаву подію, що дуже пов'язана з локальною історією нашого краю.
Під час фестивалю історики та журналісти, що творять часопис "Локальна історія", зустрілись із реконструкторами, фахівцями-музейниками та зацікавленими читачами - людьми, для яких наша минувшина не є набором сухих дат та параграфів з підручника, а живим джерелом сьогодення. 


На цьому прадавньому місці, просякнутому давньою історією, особливо звучали слова про необхідність пізнавати минувшину краю, звичаї, відкривати для себе людей і культуру України. Наша історія та мова мають стати підвалинами української ідентичності, самоутвердження народу. В усякому разі про це свідчить цікавезний фестивать середньовічної культури "Ту стань", що збирає тисячі бажаючих доторкнутись до правдивої історії нашого краю.


Богдан Волошин