30/10

1 листопада відбудеться чин посвячення відреставрованої могили Бронислава Яніва

Першого листопада о 15.00 ініціатива «Незнаному воякови» презентує у Львові завершення ще одного проекту з відновлення військових могил. Цього разу волонтери залучили фахових реставраторів і відновили могилу Бронислава Яніва – одного з засновників і першого голови «Українського товариства охорони військових могил» на початку 20 століття.

Його могила є на 39 полі Янівського цвинтаря у Львові, поруч з військовим меморіалом воякам Української Галицької Армії, збудованого з ініціативи Товариства охорони військових могил.

Реставрація надгробного пам’ятника тривала впродовж травня-жовтня 2019 року. Її виконали фахові реставратори-каменярі та художники: Тарас Бенях, Олег Капустяк та Юрій Ольхович. 

Зокрема, вони:

  • здійснили розчистку каменю та інскрипції, 

  • відновили аварійні елементи декоративної огорожі, 

  • відтворили пошкоджений хрест і тризуб, знищений в совєтські часи, 

  • провели основні роботи з благоустрою,

  • передбачено також встановлення інформаційної таблиці та вказівника.

«На могилі Бронислава Яніва були сліди від куль, по-варварськи вирубаний у совєтські часи тризуб, пошкоджений хрест… Це унікальний проект для ініціативи «Незнаному воякови», бо стосується не стільки могили вояка, як того, хто дбав про стрілецькі могили у далеких 1930-их роках. Цей чоловік власним прикладом показав, наскільки важливим є належне вшанування, пам'ять і гідне продовження вояцького подвигу у щоденних справах. Фактично, його діяльність є прикладом для нас», -  каже львівський архітектор, співтворець ініціативи «Незнаному воякови» Іван Щурко.

Від 2016 року волонтери «Незнаному воякови» (ГО Українська Галицька Асамблея) знаходять, прибирають та доглядають  військові могили часів УГА, УПА та полеглих у нинішній війні на сході. Зокрема, вони зібрали гроші, запроектували та встановили вже два військові меморіали воякам УПА - в Прибині та Кореличах.

КОЛИ: 1 листопада, 15.00 

ДЕ: Янівський цвинтар, 39 поле, біля могили Бронислава Яніва

Контакти організаторів:

Іван ЩУРКО - 0964447353

ДОВІДКА:

Бронислав Янів родився в 1885 році у Станькові, біля Стрия, де його батько був народнім учителем. До шести років залишився круглим сиротою. Проте пройшов шлях людини, яка зробила себе сама. 

Був директором „Кооперативи Український Театр” і „Товариства взаїмних обезпечень „Карпатія” у Львові, старшина гал.-української Армії, голова „Товариства Охорони воєнних могил”, голова Педагогічного Т-ва, „Рідної Школи”. Помер на 46 році життя у Львові, 4-го серпня 1931 року.

Подія на Фейсбуці